Zateplení interiéru

Zateplení interiéru

Představte si, že dokážeme zabránit odchodu tepla z Vašeho obydlí už po jednodenní návštěvě. Ráno přijedeme na realizaci a večer už sami cítíte rozdíl. Že už večer stáhnete topení až o polovinu, protože nebude třeba tolik topit. Že to není možné ? Ale je ... tepelně izolační nátěr Abamal to prostě dokáže!

Interiérové zateplení tepelně izolačním nátěrem je vhodné pro jakoukoliv nemovitost, takže jistě i pro tu vaši. Tepelně izolujeme podlahy, stěny i stropy. Jeho největší devizou je cena. Vnější zateplení klasickým způsobem (polystyren, vata apod.) stojí běžně od 2.200,- Kč za jeden metr čtvereční a výše. I vnitřní varianta z "klasických materiálů" je zbytečně drahá a přináší více práce než užitku (přenášet veškeré vypínače, zásuvky, osvětlení na novou úroveň povrchu o několik centimetrů, zmenšení užitného prostoru objektu, tím i snížení jeho případné prodejní ceny apod.). S naší technologií nejen ušetříte peníze, ale i hromadu zbytečné práce.

Naše řešení je nejen mnohem levnější, ale má i mnoho dalších výhod. Navíc není potřeba cokoliv v interiéru měnit. Přidělávat nějaké nosné konstrukce, přenášet vypínače a zásuvky na nový povrch, předělávat osvětlení, hýbat s poštovními schránkami u bytových domů apod. Zkrátka umíme to mnohem snadněji a daleko komfortnějším způsobem pro naše klienty!

  • zateplení dokážeme dělat i po částech. Třeba jen jednu problematickou stěnu, strop nebo jednu místnost
  • potřebujete tepelně izolovat podlahu nebo strop? Pak jsme pro Vás to nejlepší řešení
  • likvidace tepelných mostů
  • realizace je mnohem snadnější, pro majitele/uživatele nemovitosti komfortní a rychlá
  • není potřeba stavební povolení, je potřeba jen s námi domluvit termín
  • efekt zateplení klienti zažijí ještě týž den, kdy provedeme aplikaci
  • cena je obvykle poloviční oproti klasickým řešením (polystyren, vata apod.) a to nejen za aplikaci, ale i ušetřených nákladech za projekty, stavební dokumentaci, zábor veřejného prostranství, zapůjčení lešení, apod.
  • v létě chrání proti přehřívání interiéru. V zimě zvyšuje Váš tepelný komfort a šetří Vaši peněženku úsporou na topení (nebo v létě za klimatizaci)
  • nezmenšuje užitný prostor objektu, co jiní dělají v centimetrech, to my umíme v desetinách milimetrů
  • Česká, patentovaná technologie s veškerými zkouškami a certifikáty

Používáme českou, patentovanou a řádně certifikovanou technologii

Tato technologie se již desítky let úspěšně používá v průmyslu. V současné době pouze jeden výrobce na světě však tuto technologii upravil a zdokonalil i pro použití ve stavebnictví a domácnosti. Technologie se upravovala pro toto použití 4 roky, v úzké spolupráci výrobce a dvou českých vysokých škol. 

V letních měsících tato technologie je schopna odrazit většinu slunečního záření zpět do atmosféry, a tím zabraňuje přehřívání objektů. V zimních měsících naopak brání únikům tepla z interiéru ven a odráží ho zpět do interiéru. Tím snižuje náklady nejen na vytápění, ale i při chlazení interiérů. Navíc zabraňuje vzniku plísní a likviduje tepelné mosty.

Celá technologie použitých materiálů je zdravotně nezávadná, ekologická, vodou ředitelná a přispívá ke snižování uhlíkové stopy. Svým složením je šetrná k životnímu prostředí, odolává UV záření, je nehořlavá, snižuje tepelné a energetické ztráty.

Zateplení touto technologií v interiéru vykazuje srovnatelnou úsporu energie jako při zateplení objektu polystyrenem o tloušťce 12 centimetrů. Cena je přitom mnohem nižší. Další výhodou je, že nepotřebujete stavební povolení a žádné stavební úpravy. Ani ne 1 milimetr nahradí 12 cm a věřte nám, že v interiéru na velikosti záleží! Celý proces zateplení interiéru je velmi rychlý.

Níže ve videu je popsána technologie, kterou používáme.

Zdroj: YouTube kanál výrobce AlphaCzech

Reference

Studené podkroví Praha

Velmi nás trápilo chladné podkroví, kde i přes naplno zapnuté topení nebylo příjemné teplo. Na plný výkon topení se místnosti jakžtakž vytopily, ale stejně tam byla místa, kde nebylo příjemné sedět. Hledali jsme řešení, dostali jsme nabídku na zateplení střechy za 450.000,- Kč, kterou jsme odmítli. Pak jsme se dozvěděli o jednoduchém řešení pomocí reflexně izolačního nátěru za zlomek ceny, které jsme se rozhodli vyzkoušet. Ošetřené stěny a stropy jsou teplé, teplo zůstává v místnosti. Jsem velmi překvapená, jak jednoduché a účinné řešení to je, jak se velmi pozitivně změnilo teplo v místnosti během jediného dne. Topení zapínáme jen občas a na nejnižší stupeň. Je to úplně super. 

Patricie, Praha

Realizace provedena během jednoho dne. Zateplení provedeno na všech obvodových zdech bytové jednotky. Součástí realizace byla i prohlídka termokamerou, která odhalila nejkritičtější místa. 

Prosinec 2023

Vlhkost a studená zeď u zrekonstruovaného RD Vlašim

V jedné místnosti se nám dělaly vlhké fleky na zdi u našeho starého, ale zrekonstruovaného domu. Přemýšleli jsme o podříznutí této stěny. Po návštěvě technika jsme ale jako příčinu určili studenou zeď a kondenzaci vodních par. Na některých místech měla zeď i méně než 10 stupňů. Rozhodli jsme se pro navržené řešení tepelně izolačním nátěrem, který zvýšil povrchovou teplotu zdi a zabránil kondenzaci. S výsledkem jsme spokojeni. 

Jana, Vlašim

Realizace provedena během jednoho dne. Zateplení provedeno na místech, která určila kontrola termokamerou naším technikem.

Listopad 2023

Nepříjemný chlad v již zetepleném podkroví Praha 5

V našem domě nás trápil nepříjemný chlad v podkrovních místnostech, který procházel stropem zateplený minerální vatou o tloušťce 18 cm mezi krokvemi. Hledali jsme řešení, které by nám pomohlo, uvažovali jsme o přidání radiátorů do pokojů. Nakonec jsme se rozhodli pro zateplení problémových míst tepelně izolačním nátěrem. Byli jsme překvapeni, jak rychle se změnila teplotní pohoda v místnosti, a to ještě před tím, než izolační nátěr stačil zcela vyschnout a získat 100% funkčnost. Pánové odvedli velmi dobrou práci, uklidili po sobě, ale hlavní je, že teď máme v místnostech úplně jiné teplo, už tam není zima a chlad. Přidání radiátorů do místností už není třeba. 

Petr, Praha 5

Realizace provedena během dvou dní. Zateplení provedeno na místech, která určila kontrola termokamerou naším technikem. Bylo jich nalezeno několik a všechna místa byla ošetřena. 

Listopad 2023

Výmalba a izolace společných prostor SVJ

Jako SVJ jsme hledali varianty na snížení spotřeby energií v našem domě. Problém byl v tom, že zateplení celého domu nepřicházelo v úvahu. Okna jsme měli již vyměněné a tím pádem už nebyla varianta kam dál, jelikož jsme v památkáři chráněné oblasti a na fasádu nesmíme ani sáhnout. Při hledání jsme narazili na tyto stránky. Tuto variantu jsme projednali na schůzi SVJ a většina souhlasila, že alespoň nátěr vyzkoušíme. Členem našeho SVJ je člověk, který se 20 let zabýval zateplovacími systémy a ujistil nás, že tento materiál funguje, zná ho z průmyslu, jen bohužel není v naší zemi ještě natolik rozšířen, aby o něm lidé věděli. Sjednali jsme si tedy termín návštěvy technika, aby nám řekl, jaké všechny možnosti u nás v domě jsou. Nakonec jsme se dohodli, že na zkoušku aplikujeme nátěr ve společných prostorech, v naší kanceláři a já se rozhodl pro natření vlastního bytu. Termín aplikace a práce proběhly velice rychle a už po zaschnutí nátěru bylo při dotyku znát, že povrch reaguje na teplotu ruky a zeď je příjemně teplá. Nyní již s klidem mohu říct, že toto byla v dnešní době nejlepší investice, kterou jsme udělali, a hlavně máme možnost v našem domě snížit lidem ceny energií, kterou jsme předtím neměli. 

Jan, předseda SVJ

Škrábání, oprava zdí, izolační nátěr na kritická místa aplikován, brčálová zelená přetřená na decentní béžovou a nakonec výmalba bílou barvou, 800m2 nezabralo ani týden. 

Září 2023

Chcete interiérové zateplení? Napište nám.

Zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám co nejdříve ozveme.

GrantEnergy s.r.o. IČ: 06865577

Drnovská 145/49,

161 00 Praha 6

(+420) 774 145 466

info@grantenergy.cz