Chytrá fotovoltaika (SMART FVE)

Chytrá fotovoltaika (SMART FVE)

Zásadní rozdíl mezi klasickou FVE (fotovoltaická elektrárna) a SMART FVE, je způsob řízení spotřeby elektrické energie. Klasická FVE umí elektrickou energii jen vyrobit. Jestli vlastníte klasickou FVE s baterií, jste na tom lépe, protože máte alespoň možnost využít přebytky el. energie k vlastní spotřebě. Ale SMART FVE je to jediné, co opravdu dává smysl.

SMART FVE se umí plně přizpůsobit chodu vaší domácnosti na základě Vašich zvyků, době, kdy jste doma, kdy máte nejvyšší spotřebu el. energie a kdy tu nejmenší. A to není všechno. Sleduje také předpověď počasí a umí si spočítat, kolik asi zvládne vyrobit elektřiny a kolik musí dokoupit ze sítě. To vše završí tím, že na základě všech výše uvedených parametrů, následně nakupuje i prodává Vaši elektřinu za nejlepší ceny pro Vás. Tohle všechno umí chytrá fotovoltaika.

Nejvíce elektřiny domácí FVE produkují, když zrovna 98% lidí není doma a mají nejmenší spotřebu elektrické energie. Bez baterie tedy domácí FVE vůbec nedávají smysl, ať jejich prodejci říkají cokoliv. A my říkáme, že bez SMART systému řízení nemá smysl ani klasická FVE s baterií. Z praxe víme, že u rodinného domu s FVE o výkonu 10kWp je rozdíl 20.000,- Kč/ročně, které můžete mít, ale nemáte je :(.

Jestli SMART FVE nemáte, tak se vlastně připravujete o to nejlepší, co Vám může vlastní FVE nabídnout. Ale nesmutněte, my dokážeme SMART FVE udělat i z 99% stávajících FVE.

  • průměrný majitel FVE dnes dokupuje 45-65% elektřiny z klasické sítě. Hodně tedy záleží na ceně, za kterou ji budete kupovat. Naše SMART FVE nakupuje za ty nejnižší ceny. A je v tom sakra velký rozdíl. 
  • tato technologie zná ceny energie 24 hodin předem a podle toho sama řídí nákupy a prodeje elektřiny. Jelikož zná vaši domácnost, umí predikovat vlastní výrobu na základě předpovědi počasí, předem zná ceny elektrické energie nákup/prodej, tak dokáže maximalizovat Vaše zisky.
  • investice, která zkrátí návratnost Vaší investice do FVE o celá léta
  • samozřejmě se dá použít u bytových domů (SVJ i BD)
  • veškeré papírování a vyřízení dotace vyřídíme za Vás
  • Česká, patentovaná technologie instalovaná v mnoha obcích ČR

Reference (připravujeme)

Připravujeme referenční listy

Připravujeme pro Vás referenční listy.

Chcete SMART FVE nebo něco jiného? Napište nám.

Zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám co nejdříve ozveme.

GrantEnergy s.r.o. IČ: 06865577

Drnovská 145/49,

161 00 Praha 6

(+420) 774 145 466

info@grantenergy.cz

Jsme členy asociace